پرش لینک ها
گزارش مجمع جهانی اقتصاد در خصوص تاثیرات کرونا بر زندگی بشر

گزارش مجمع جهانی اقتصاد در خصوص تاثیرات کرونا بر زندگی بشر

در این مقاله به گزارش پلت فرم World Economic Business Intelligence Forum در خصوص تاثیر ویروس کرونا (Covid-19) بر هشت حوزه‌ی اصلی زندگی بشر از جمله اقتصاد جهانی پرداخته شده است.
هر یک از بخش‌های اصلی این گزارش، دارای زیربخش‌هایی هستند که مواردی مانند نوآوری‌های انجام شده مبتنی بر تاثیر کرونا در صنایع و کشورهای مختلف می‌تواند مورد توجه علاقمندان حوزه‌ی تحول دیجیتال باشد.

با شروع سال جدید میلادی، گزارشات مختلفی از سوی سازمان‌ها و نهادهای مطرح در حوزه تحول دیجیتال، با موضوعیت روند پیشرفت این تحول در سال ۲۰۲۰ و مهم‌ترین عوامل شکل‌دهنده و محرک آن ارائه می‌شود. شمار این گزارشات بسیار زیاد بوده و از طرف شرکت‌های مطرحی مانند Gartner، Accenture، Mckinsey و … ارائه شده اند.

در کنار این گزارشات که در واقع به نوعی منعکس‌کننده اتفاقات پیش آمده در سال گذشته ی میلادی هستند، مطالبی هم وجود دارند که روندهای تکنولوژی و تحول دیجیتال را در سال ۲۰۲۱ پیش بینی می‌کنند.

گزارش مجمع جهانی اقتصاد در خصوص تاثیرات کرونا بر زندگی بشر

نکته ی جالب توجه در این گزارشات، تمرکز بر ویروس کرونا، بعنوان مهم‌ترین ساختارشکن دیجیتال (Digital Disruptor) و در عین حال پیشران تحول (Accelerator) در سطح جهانی می‌باشد.

آمارها و ارقام نشان می‌دهند، در طول تاریخِ تحول دیجیتال تا کنون، هیچ پدیده‌ای به اندازه ی Covid-19 نتوانسته تغییراتی به این اندازه چشمگیر ایجاد کند. با وجودیکه، حضور این مهمان ناخوانده، باعث رکود و صدمات اقتصادی بالا در صنایعی نظیر صنعت توریسم شده است، اما در نقطه‌ی مقابل، در صنایعی نظیر خدمات سلامت، ارتباطات و اینترنت، کانال‌های توزیع دیجیتال و …. رشد بی‌سابقه‌ای را رقم زده است.

با وجود تعداد بی‌شمار گزارشات، به جرات می‌توان گفت یکی از کارهای خلاقانه و ارزشمند در این حوزه توسط World Economic Business Intelligence Forum ارائه شده است. پلت‌فرم ارائه شده توسط این سازمان جهانی در خصوص تاثیرات Covid-19 بر بخش‌های مختلف فعالیت‌های انسانی بصورت تعاملی بوده و گزارشات و مقالات منتشر شده در خصوص تاثیر این ویروس بر هشت حوزه‌ی اصلی از جمله اقتصاد جهانی، سلامت عمومی، رسانه و … تجمیع شده است.

با کلیک بر روی هر یک از هشت حوزه‌ی اصلی، زیرمجموعه‌های این حوزه روشن شده و امکان مشاهده‌ی گزارشات در خصوص هر یک از آنها وجود دارد. بطور مثال وقتی بر حوزه‌ی تاثیر بر اقتصاد جهانی (World Economic Impact) کلیک می‌شود، حوزه‌هایی نظیر بانکداری، پیش‌بینی‌های اقتصاد جهانی، سرمایه‌گذاری، وضعیت شرکت‌های بخش خصوصی و … با زیرمجموعه‌های مرتبط آنها، روشن می‌گردد. در هر شاخه یا زیرشاخه، سه بخش انتشارات (Publications)، ویدیو و داده نمایش داده می‌شود که این بخش‌ها منبعی غنی از محتوای تولید شده در خصوص هر حوزه با موضوعیت تاثیر کرونا بر آن حوزه‌ی خاص می‌باشد.

پیشنهاد می‌کنیم حتما سری به این وب سایت بزنید و بازدیدی از این پلت فرم خلاق و جامع داشته باشید.

برای ورود به پلتفرم کلیک کنید.

منبع : دیجی وایز آکادمی