پرش لینک ها

حوزه‌های مشاوره دیـجی وایـز …

مشاوره دیجـــــی‌وایــــــــز

شرکت دانش آفرینان نیک اندیش با هدف ارائه خدمات مشاوره منحصر به فرد آغاز به فعالیت نمود و همواره این حوزه خدمات، مهمترین بخش شرکت بوده است.
با این حال در طول زمان حوزه مشاوره شرکت از دو حوزه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات و تدوین استراتژی فناوری توسعه یافت و بخش‌های جدیدی به آن افزوده گردید که مهمترین آن‌ها به شرح ذیل می‌باشد.

  • تحول دیجیتال
  • تحول تجربه مشتریان
  • تحول کسب و کار
  • استقرار سیستم مدیریت نوآوری
  • بازطراحی مدل عملیات فناوری اطلاعات و دیجیتال
  • معماری سازمانی چابک
  • استقرار سیستم تداوم کسب و کار
  • استقرار سیستم مدیریت ریسک‌های فناوری اطلاعات و …

نکته مهم در حوزه Digiwise consulting این است که ما همواره جهت خدمات مشاوره خود از بهترین متدلوژی‌های دنیا که توسط شرکت‌های مطرحی مانند دیلویت، مکنزی و … استفاده می‌شود بهره می‌بریم.
بنابراین تلاش ما در حوزه مشاوره استفاده از تجارب بین المللی با توجه به نیازمندی‌ها و توانمندی‌های خاص کشورمان می‌باشد.

خدمات دیجی‌وایز در حوزه مشاوره

خدمات یکپارچه دیجی‌وایز در حوزه مشاوره

 

BCM Implementation

BCM Implementation

سالانه آمارهای مختلفی درخصوص زیان‌های ناشی از اختلالات به وجود آمده در کسب و کارها و عدم تدوام آن به دلیل عدم دسترس‌پذیری خدمات، حوادث ایمنی و بهداشتی، عدم مهارت کافی نیروی انسانی، حملات سایبری و نقض اطلاعات، شرایط نامناسب جوی و … ارائه می‌گردد. در همین راستا مدیران و صاحبان کسب و کارها می‌بایست جهت حفظ ارزش آفرینی و تداوم‌کسب و کار، به دنبال ایجاد انعطاف‌پذیری و تداوم در کسب و کار خویش باشند.
دیجی‌وایز با شناخت کامل از BCM و استفاده از بهترین متخصصان، سازمان‎‌ها را در پیاده سازی طرح‌های مدیریت تداوم کسب و کارشان یاری می‌دهد.

Digiwise Enterprise Transformation Agile

Enterprise Agile Transformation

یک سازمان باید قادر باشد تا به سرعت با تغییرات محیط و بازار با روش‌های مقرون به صرفه و کارآمد منطبق گردد. این مسئله نیازمند ایجاد چابکی در فرهنگ سازمانی، ساختار، فرایندها و ابزارهای سازمان‌ها می‌باشد. دیجی‌وایز با استفاده از یک متدلوژی یکپارچه، طرح تحول چابک سازمان‌ها را تدوین نموده و آن‌ها را در مسیر چابک‌سازی با هدف تحقق به موقع ارزش کسب و کاری همراهی می‌نماید.

Digiwise DevOps as a Service

DevOps as a Service

استقرار و راهبری DevOps نیاز به نیروهای متخصص و با تجربه ای دارد که یافتن آن‌ها برای اکثر شرکت‌ها به یک دغدغه جدی تبدیل شده است. علاوه بر این بسیاری از شرکت‌ها علی‌الخصوص در ابتدای راه اندازی DevOps از قابلیت کافی برای مدیریت نیروها و عملکرد آن‌ها برخوردار نیستند. دیجی‌وایز جهت رفع این معضل خدمت DevOps as a Service را به مشتریان ارائه می‌دهد.

Digiwise Agile as a Service

Agile as a Service

در طول سالیان گذشته اکثریت شرکت‌ها و سازمان‌های ایرانی رویکرد چابک را جهت توسعه محصولات و خدمات خود برگزیدند. با این حال با توجه به مهاجرت روز افزون متخصصین ایرانی، پیدا کردن نیروهای با دانش در این حوزه برای سازمان‌ها بسیار مشکل شده است. در همین راستا دیجی‌وایز می‌تواند راهبری فرایند طراحی و توسعه محصول با استفاده از رویکرد چابک را برای سازمان‌ها به انجام برساند.

Digiwise SCRUM Implementation

SCRUM Implementation

Scrum به عنوان یکی از متدهای توسعه چابک سال‌ها است جای خود را در میان متدلوژی‌های توسعه نرم افزار مستحکم نموده است. اما استقرار صحیح آن در سازمان تنها با ایجاد چند نقش مانند اسکرام مستر، و یا مالک محصول محقق نمی‌شود. درهمین راستا دیجی‌وایز با رویکردی جامع فرهنگ، ابزارها و فرایندهای مورد نیاز استقرار Scrum را به سازمان ها ارائه می‌نماید.

ITSM Design & Implementation

ITSM Design and Implementation

مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITSM) و به روش مرتبط با آن ITIL سال‌ها است به طور فراگیر در سازمان‌ها و موسساتی که حتی فناوری اطلاعات تاثیری کلیدی در کسب و کار آن‌ها ندارد در حال پیاده سازی است. این رویکرد همواره درتلاش است قابلیت‌های طراحی، پیاده‌سازی و تحویل خدمات فناوری اطلاعات سازمان‌ها را بهبود ببخشند. دیجی‌وایز به عنوان رهبر بازار حاکمیت و مدیریت خدمات فناوری اطلاعات کشور خدمات مشاوره متنوعی مطابق با آخرین نسخه ITIL یعنی ITIL4 ارائه می‌نماید.

Risk Management Implementation

رویارویی با ریسک‌های کسب‌و‎کاری و فناوری اطلاعات برای سازمان‌ها همواره یکی از مهم‌ترین چالش‌های پیش روی سازمان‌ها بوده است. لذا سازمان‌ها همواره به سیاست‌ها، رویه‌ها و ابزارهایی برای شناسایی و ارزیابی و مدیریت ریسک‏‌ها، تهدیدها و آسیب‌های بالقوه زیرساخت کسب و کار و فناوری اطلاعات نیاز دارند. در همین راستا دیجی‌وایز با ارائه خدمت مشاوره‌ای پیاده‌سازی مدیریت ریسک، سازمان‌ها را در مدیریت ریسک‌های کسب و کاری و فناوری اطلاعات یاری می‌دهد.

Business Strategy Development

یک کسب‌وکار ممکن است به دلایل متنوعی مانند فناوری‌های جدید، تغییرات در بازار، سود و گردش مالی کم و یا ادغام با سایر سازمان‌ها و خریداری شدن توسط آن‌ها به تغییرات اساسی در عملیات کسب‌‎وکاری خود احتیاج داشته باشد. این امر مستلزم این است که این تغییرات با یک استراتژی همسو با چشم‌انداز سازمان به درستی در فرایندها، ابزارها و نیروهای انسانی سازمان اتفاق بیفتد. دیجی‌وایز در این رابطه استراتژی کسب‌وکاری سازمان‌ها را تدوین می‌نماید.

Customer Experience Transformation

بهینه‌سازی تجربه مشتریان به اولویت راهبردی شرکت‌ها در اکثریت صنایع اعم از بانکداری، بیمه، سلامت، خرده‌فروشی و … تبدیل شده است. اهمیت روز افزون تجربه مشتریان به جایی رسیده است که متخصصان تحول دیجیتال، هدف غایی تحول دیجیتال را بهبود تجربه مشتریان دانسته و دستیابی به این هدف را زمینه‌ساز سایر اهداف مالی و غیر مالی در نظر می‌گیرند. دیجی‌وایز نیز با شناخت کامل این حوزه به ارائه خدمات مشاوره‌ای در حوزه بهینه‌سازی تجربه مشتریان می‌پردازد.

ITSM as a Service

ITSM as a Service

برون سپاری قابلیت‌ها رویکردی است که در اکثر کشورهای جهان بصورت حداکثری مورد استفاده قرار می‌گیرد و ITSM یکی از حوزه‌هایی است که سال‌هاست بصورت ITSM as a Service ارائه می‌شود. دیجی وایز در این راستا می‌تواند بسیاری از قابلیت‌های کلیدی این حوزه را مانند مدیریت تغییرات، مدیریت سطوح خدمات، مدیریت استقرار و … برای شرکت‌ها و سازمان‌ها از طریق متخصصین خود اجرایی نموده و راهبری نماید.

Data Governance Design

از منظر داده سازمان‌ها در دنیای امروز باید بتوانند به لحاظ استراتژیک و عملیاتی از داده‌ها به‌صورت اخلاقی و موثر استفاده کنند تا ارزش کسب‌وکاری خود را به حداکثر برسانند. این امر مستلزم این است که سازمان‌ها به تمامی ابعاد حاکمیت و مهندسی داده‌ها در سازمان‎ خود اشراف داشته باشند. شرکت دیجی‌وایز به طراحی مدل حاکمیت داده‌ها در این حوزه می‌پردازد.

Information Security Management

کسب و کارهای مدرن مقدار قابل توجهی از داده‌های حساس را پردازش و ذخیره می‌کنند. هدف این داده‌ها هرچه که باشد، ضروری است که سازمان‌ها از آن محافظت کنند. اگر عوامل غیرمجاز به اطلاعات دست پیدا کنند، خواه این اطلاعات از یک حمله سایبری یا نقض حریم خصوصی باشد، باعث آسیب پایدار به سازمان خواهد شد. اما با ایجاد یک ISMS، سازمان می‌تواند از داده‌های حساس خود در برابر آسیب‌ها و تهدیدها محافظت کند.

Enterprise Architecture

طی بیست سال گذشته معماری سازمانی همواره جزء اولویت‌های سازمان‌های بزرگ و متوسط بوده است. با بروز مفاهیم جدیدی مانند تحول دیجیتال و معماری سازمانی چابک اگرچه تغییراتی در این حوزه دانشی مهم پدید آمد اما اهمیت خود را از دست نداد. دیجی‌وایز با دارا بودن دانش تخصصی و بهره‌گیری از نیروهای متخصص معماری سازمانی به ارائه مشاوره در این زمینه می‌پردازد.

Innovation Management System design

Innovation Management System design

در دنیای مدرن امروز که تغییر و نوآوری به عنوان دو کلید واژه هم‏‎تراز برای بقای سازمان‌ها در نظر گرفته می‌‎شود؛ سازمان‌ها باید بتوانند به‌صورت مداوم و با ایجاد نوآوری، خدمات و محصولات خود را بهبود ببخشند و یا خدمات و محصولات جدیدی به بازار معرفی نمایند. این امر مستلزم این است که کلیه سیاست‌های کاری، ابزارها و حتی محیط کاری سازمان‌ها نیز از نوآوری پشتیباتی نماید. مدیریت نوآوری نیز کنار سایر خدمات مشاوره‌ای دیجی‌وایز به شرکت‌ها و سازمان‌ها ارائه می‌گردد.

IT Governance Design

IT Governance Design

حاکمیت خوب یک عنصر اساسی در دستیابی به استراتژی‌ها و موفقیت کسب‌‎وکار است. امروزه سازمان‌ها جهت نظارت بر همسویی کسب‌وکار و فناوری اطلاعات، حصول اطمینان از دریافت ارزش کسب‌کاری مورد انتظار از سرمایه‌گذاری‌های فناوری اطلاعات انجام شده، شناسایی و مقابله با ریسک‌های کسب‌وکاری، اقدام به پیاده سازی مدل‌ها و چارچوب‌های مطرح در ارتباط با حاکمیت فناوری اطلاعات می‌نمایند.

IT Governance as a Service

IT Governance as a Service

حاکمیت موثر فناوری اطلاعات نیازمند تخصص‌های متنوعی شامل حاکمیت شرکتی، مدیریت ریسک و تطبیق، مدیریت مالی و عملیاتی می‌باشد. دارا بودن مجموعه این تخصص‌ها برای بسیاری از سازمان‌ها و شرکت‌ها ممکن نیست و یا بسیار پرهزینه است. در همین راستا دیجی‌وایز با استفاده از مشاورین خبره حوزه حاکمیت فناوری اطلاعات خود، قابلیت راهبری این حوزه را برای سازمان‌ها ایجاد می‌نمایند.

IT Operating Model Design

Digital Operating Model Design

سال‎هاست شرکت‌ها و واحدهای فناوری اطلاعات با یک مدل عملیاتی مشخص در حال ارائه محصولات و خدمات خود به مشتریان و سایر ذینفعان می‌باشند. با این حال تأثیر فزاینده «تحول دیجیتال» بر تمام جنبه‌های کسب‌وکار، از استراتژی گرفته تا عملیات، باعث نیازمندی‌های جدیدی می‌شود که اجرای آن‌ها فراتر از توان مدل‌های «سنتی» فناوری اطلاعات است. به همین علت ضروری است مدل عملیاتی فناوری اطلاعات سازمان‌ها متناسب با تغییرات ایجاد شده در دنیای دیجیتال تغییر نماید.

Digital Strategy Development

Digital Strategy Development

سال‎هاست شرکت‌ها و واحدهای فناوری اطلاعات با یک مدل عملیاتی مشخص در حال ارائه محصولات و خدمات خود به مشتریان و سایر ذینفعان می‌باشند. با این حال تأثیر فزاینده «تحول دیجیتال» بر تمام جنبه‌های کسب‌وکار، از استراتژی گرفته تا عملیات، باعث نیازمندی‌های جدیدی می‌شود که اجرای آن‌ها فراتر از توان مدل‌های «سنتی» فناوری اطلاعات است. به همین علت ضروری است مدل عملیاتی فناوری اطلاعات سازمان‌ها متناسب با تغییرات ایجاد شده در دنیای دیجیتال تغییر نماید.

IT Strategy Development

IT Strategy Development

سازمان‌ها نیاز دارند تا با انجام یک ارزیابی ۳۶۰ درجه از سازمان خود، چالش‌‏‎ها و فرصت‌های بهبود فناوری اطلاعات پیش روی خود را از ابعاد مختلف مورد بررسی قرار داده و با یک استراتژی متناسب در مسیر تحقق اهداف حرکت نمایند. دیجی‌وایز با توجه به سابقه طولانی همکاری با شرکت‌های مطرح مشاوره مدیریت دنیا، استراتژی فناوری اطلاعات را مبتنی بر یک متدلوژی پیشرفته و جامع تدوین می‌نماید.

Digital Operating Model Design

Digital Operating Model Design

موفقیت یک سازمان در اجرای استراتژی و مدل کسب و کار منتخب، از طریق مدل عملیاتی محقق می‌شود که بیانگر چگونگی تغییر در عملیات سازمان در تمامی لایه‌ها به منظور تحقق استراتژی می‌باشد. دیجی‌وایز با بررسی سطح بلوغ فعلی دیجیتال سازمان‌ها و همچنین بررسی ساختار سازمانی و مدل عملیاتی فعلی آن‌ها مطلوب‌ترین مدل عملیاتی دیجیتال را برای سازمان‌ها طراحی نموده و پیشنهاد می‌دهد.