آموزش ITIL4

درباره ITIL4

دنیای امروز تحت تأثیر پدیده رو به رشد تحول دیجیتال (Digital Transformation) و انقلاب صنعتی نسل ۴ (Industry 4) قرار گرفته است که تأثیر چشمگیری در سبک زندگی مردم جوامع مختلف و کسب و کارها دارد. امروزه فناوری اطلاعات (Information Technology) در هسته مرکزی همه کسب و کارها واقع شده است و متخصصان دیجیتال و فناوری اطلاعات در سازمان ها و صنایع گوناگون، اهمیت فوق االعاده ای پیدا کرده اند. به طوری که هم اکنون تدوین استراتژی کسب و کار هم راستا با استراتژی فناوری اطلاعات و همکاری متخصصان دیجیتال در سازمان ها اجرا می گردد.

در قالب این تحولات روزافزون در عصر دیجیتال، یکی از مهمترین چارچوب های حوزه فناوری اطلاعات به نام ITIL نیز در نسخه جدید ارائه شده توسط موسسه AXELOS که ITIL 4 است، با تغییرات گسترده در راستای تحول دیجیتال به بازار عرضه شده است. ITIL مخفف Information Technology Infrastructure Library (کتابخانه زیرساخت فناوری اطلاعات) است که مهمترین چارچوب در حوزه مدیریت خدمات فناوری اطلاعات (ITSM) می باشد. ITIL از نسخه اول تا سوم خود که حدود ۳۰ سال در بازار جهانی فناوری اطلاعات استفاده شده است، تمرکز بیشتری بر روی راهبری و پشتیبانی فنی خدمات فناوری اطلاعات در سازمان ها و کسب و کارهای مختلف داشته است.

ITIL 4 با رویکردی نوین جهت راهبری و پشتیبانی سازمان در نقشه راه تحول دیجیتالی تدوین شده است که شامل مدل عملیاتی دیجیتال (Digital Operating Model) برای ارائه و پشتیبانی محصولات و خدمات بر پایه فناوری اطلاعات می باشد. یکی دیگر از نقاط برجسته ITIL 4، داشتن رویکرد جامعی به یکپارچگی با چارچوب ها و استانداردهای مطرح دیگر حوزه فناوری اطلاعات نظیر Lean، Agile، DevOps و همچنین Cloud Computing می باشد.

در انتها می توان گفت استفاده از ITIL 4 نه تنها برای متخصصان و مشاوران ITSM، بلکه برای کلیه افرادی که در حوزه تحول دیجیتال مشغول به کار هستند، بسیار ضروری است.

ویژگی‌های منحصر به فرد ITIL4
 • ارائه مدلی جدید برای ارائه ارزش در عصر دیجیتال به نام Service Value System
 • یکپارچگی کامل با Lean، Agile، DevOps و Cloud Computing
 • تمرکز بیشتر بر Digital and IT Strategy و دارا بودن نقش مهم در تدوین استراتژی کسب و کار
 • تمرکز بیشتر بر نقش فرهنگ سازمانی و دارایی های انسانی
دوره آموزشی ITIL4 Foundation

ساختار آموزشی ITIL 4 به صورت کامل با ITIL V3 متفاوت می‌باشد. نقشه راه آموزشی ITIL 4 در تصویر زیر مشاهده می‌شود.

این دوره مطابق با استانداردهای موسسه AXELOS در ۱۶ ساعت (محتوای آموزشی + Case Study و آمادگی آزمون بین المللی) در فضایی تعاملی با امکاناتی متفاوت برگزار می شود.

کلیه افرادی که سابقه حضور و اخذ گواهینامه ITIL V3 را دارند، می‌بایست برای ورود به چارچوب آموزشی ITIL 4، دوره ITIL Foundation را طی کنند و در آزمون بین‌المللی با سوالات ۴ گزینه‌ای با ساختار مشابه آزمون ITIL V3 Foundation شرکت نمایند و در صورت موفقیت در این آزمون، یکی از دو مسیر Managing Professional یا Strategic Leader را برای کسب مدارج بالاتر در ITIL 4 انتخاب نمایند.

ویژگی‌های متمایز دوره ITIL 4 دیجی وایز
 • ارائه نمونه‌های کاربردی از پروژه‌های پیاده‌سازی ITIL در ایران
 • سخنرانی‌های کلیدی در حوزه‌های تحول دیجیتال و تغییر فرهنگ سازمانی توسط برترین متخصصان این حوزه
 • امکان همکاری با دیجی وایز در حوزه مشاوره طراحی و پیاده‌سازی ITIL
مخاطبان دوره
 • مدیران ارشد شرکت‌های ارائه‌دهنده خدمات فناوری اطلاعات
 • مدیران، مشاوران و متخصصان حوزه دیجیتال
 • متخصصان طراحی و پیاده‌سازی ITIL در سازمان‌ها
 • متخصصان حوزه توسعه چابک نرم‌افزار
 • متخصصان حوزه Cloud Computing
 • متخصصان حوزه فرهنگ سازمانی در شرکت‌های فناوری اطلاعات
 • افراد علاقمند به کار در حوزه ITIL
اطلاعات دوره

تاریخ برگزاری

 روزهای 6 و 7 شهریورماه 98
از ساعت ۹ الی ۱۷
(۱۶ ساعت)

شهریه

1.400.000 تومان
شامل حضور در دوره، بسته کامل آموزشی، نهار و پذیرایی در طول دوره

مدرس دوره

ایمان برادری
فوق لیسانس مدیریت پروژه
از دانشگاه ملبورن استرالیا
دارای مدارک حرفه‌ای
PMP, ITIL V3 Expert,
ISO/IEC 20000 Lead Auditor, Prince2

ثبت نام دوره ITIL4